Ana Sayfa > Basın Açıklamaları > ODFED NİSAN 2017 BASIN BÜLTENİ
Facebook-Kapak-2

Değerli Basın Mensupları,

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü. Nisan ayının tamamı ise, Dünya Otizm Farkındalık Ayı. Bu nedenle tüm dünyada Nisan ayı boyunca farkındalık oluşturan mesajlar verilecek.

Otizm Dernekleri Federasyonu olarak amacımız; yaşayan ve henüz doğmamış tüm otizmli bireyler ve ailelerinin doğumdan ölüme kadar ki yaşam süreçlerinin düzenlenmesine dikkat çekmektir.

Dünyada ve ülkemizde otizmli bireylere toplumda rastlanma sıklığı giderek artmaktadır. Seksenli yılların başında 1/10.000 olan Otizme rastlanma oranı, 2014 CDC raporunda 68 doğumda 1 çocuk olarak açıklanmıştır ve yeterli önlemler alınmadığı için logaritmik bir hızla da artmaktadır.

Ülkemizde yaşayan 1,2 milyonun üzerindeki otizmli ve aile fertlerini de saydığımızda otizmden etkilenen yaklaşık 4.500.000 bireyin yaşamını kolaylaştıracak Otizm Eylem Planı 3 aralık 2016’da resmi gazetede yayınlanmıştır. Ancak uygulanması daha da büyük bir önem arz etmektedir.

Bir Otizm Sivil Toplum Kuruluşu olarak biz ODFED‘e ve siz değerli basın mensuplarına yayınlanan Otizm Eylem Planı uygulamalarını takip etmek ve müdahale gerektiği yerlerde konuya dikkat çekmek ve doğru yönlendirmek görevi düşmektedir. Gereken desteği vereceğinizden hiç şüphemiz bulunmamaktadır.

Otizmliye yakın olman için #yakininolmasigerekmez

OTİZM DERNEKLERİ FEDERASYONU

Otizmliye yakın olman için#yakininolmasigerekmez

E-posta: otizmderneklerifederasyonu@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/groups/otizmderneklerifederasyonu

Twitter: @ODFED

İnstagram: https://www.instagram.com/odfed/

www.odfed.org

ODFED NİSAN 2017 BASIN BÜLTENİ