Ana Sayfa > Faliyetlerimiz > OTİZMLİ ÇOCUK AİLELERİNİN DİKKATİNE!
header-logo

OTİZMLİ ÇOCUK AİLELERİNİN DİKKATİNE!
Kamu Denetçiliği Kurumu’na OTİZMLİ ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARI için toplu başvuru yapılacaktır.
Bilgi almak ve katılmak sizin faydanızadır. Bizimle birlikte bu hak takibi sürecinde yer almak istiyorsanız OTİZM DERNEKLERİ FEDERASYONU ile irtibata geçiniz. Kamu Denetçiliği kurumu’na 1 hafta içinde çocuklarımız adına başvuruda bulunacağız.
Bu ülkede ilk kez otizmli çocuklar kendi eğitim hakları için bir devlet kurumuna bizzat başvuruda bulunmuş olacaklar…
KAMU DENETÇİSİ BAŞVURUSU İÇİN;
Sizden almak istediğimiz başvuru için gerekli bilgiler şunlar;
Çocuğun adı soyadı,
tc kimlik nosu,
velisinin adı soyadı,
Tc kmilik nosu,
cep telefonu
Başvuru için yurtdışı örnekler derlenirken ve hukuki metin hazırlanırken lütfen sizler de şimdiden kendi çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgili olarak tamamen kendi cümlelerinizle yazacağınız 3 SAYFALIK EĞİTİM HAYATI HİKAYENİZİ yazmaya başlayınız.
Bu 3 sayfanızı her birinizin başvurusuna yani dilekçelerinize eklememiz gerekecek.
Çocuğunuz eğitime nasıl ve ne zorluklarla başladı, eğitim hayatı sonlanmak durumunda kaldıysa nasıl ve neden sonlandı, istenen kalitede eğitim alınamadıysa bunun sebepleri neydi, okul mu yoktu eğitmen mi bilgisizdi, RAM mı ilgisizdi, neler oldu bitti, lütfen bunları kağıda dökünüz ve

info@odfed.org

adresine gönderiniz.
Herkesin ayrı ayrı dilekçe imzalamasına ya da yazmasına gerek kalmayacak şekilde ortak dilekçe hazırlanacak ve  içeriği sizlerle paylaşılacaktır.  Dilekçe içeriğinde konuştuğumuz tüm eğitim sorunlarına ve yurt dışında çocukların haklarının bizim çocuklarımıza göre ne kadar ileride olduğuna yer verilecektir.
Başvuruya katılmak için son gün 1 EKİM 2014 tür. Bu tarihe kadar herkesin katılımda bulunabilmesi için  tüm otizm ailelerinin bu duyurunun yayılması amacıyla gereken desteği vermesini rica ederiz.

OTİZM DERNEKLERİ FEDERASYONU YÖNETİM KURULU