Ana Sayfa > Faliyetlerimiz > Üye Derneklerimizin Nisan Ayı Etkinlikleri
12928240_976270659087995_3140988416587056792_n

Her yıl olduğu gibi bu sene de Nisan Otizm Farkındalık Ayı süresince üye derneklerimizin etkinliklerini duyurmak amacıyla etkinlik sayfası oluşturuyoruz.

Üye derneklerimizin Nisan ayında gerçekleştirecekleri ve gerçekleştirmiş oldukları etkinlik haberlerini ve ilgili görsellerini gün be gün güncellemeye çalışacağız.

 

Otistikler Derneği Nisan Ayı Etkinlikleri0001
Kurucu üyelerimizden ve ülkemizde kurulan ilk otizm

derneklerinden biri olan Otistikler Derneği’nin

Nisan ayı etkinlik programını  görmek için tıklayınız

Otistikler Derneği Nisan Ayı Etkinlik Programı

 

 

 

 Denizli Otizm Derneği (DOD) Nisan Ayı Etkinlikleri

denizli dernek

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden   otizme destek

1 Nisan cuma günü saat 14:00’de Denizli (Albayrak) İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde otizm farkındalığı etkinliği gerçekleştirildi. Bizde bu etkinliğe katıldık.  Derneğimiz adına başkan Dudu Karaman Dinç bir konuşma yaptı.

2 Nisan: Otizm Sofrası Kuruluyor

Denizli Otizm Derneğ’nin çamlıktaki piknik alanında gerçekleştireceği etkinlikte (alt kapıya yakın girişte olacağız) hep birlikte otizm sofrası kuracağız. Herkes kendi yiyecek ve içeceklerini, oturma malzemelerini kısaca pikniğe giderken ne götürüyorsa onları alıp piknik yerine gelecek. Basit ve kolay hazırlanabilir, dumansız yiyecekler tercih sebebi. Hepimiz otizme mavi ışık yak! hareketini desteklediğimiz için mavi gömlek veya tişört ile kot giyeceğiz. Çocuklarımız içinde çeşitli etkinlikler olacak. İMKB kız meslek lisesinden öğrencilerimiz de yine bizimle olacak ve çocuklarımızı mutlu etmek için faaliyetler yapacaklar.

2 Nisan: Geçen yıl otizm dostu Denizli Büyükşehir Belediyesi mavi ışıkla aydınlatılatılacak. Pamuklale’nin ışıklandırılması konusunda da Kültür Bakanlığı’na dilekçe verdik ama henüz bir yanıt gelmedi.

4 Nisan: Otizm Yürüyüşü

OÇEM tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen otizm yürüyüşü bu yıl 4 Nisan’da yapılacak. Pazartesi saat 10:00 Valilik önünden başlayan yürüyüş belediye önünde yapılacak basın açıklamasıyla son bulacak. Belediye önünde günün anlam ve önemine ilişkin etkinlikler gerçekleştirilecek.

4 Nisan: Denizli Kadın Platformunun ev sahibi konuğu

Denizli Otizm Derneği, Saat 12:00’de Denizli Kadın Platformu’nun ev sahibi konuğu olarak hem otizmle ilgili hem de derneğin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verecek.

 

ODER Nisan Ayı 

 

 

 

KOBDER Nisan Ayı Etkinliği

IMG_4171

Karaelmas Otizmli Bireyler Derneği tarafından 2 Nisan 2016 Cumartesi

günü saat :20:00’de Madenci Anıtı’nın önünde basın açıklaması

yapılacak ve  ” OTİZME MAVİ IŞIK YAK ” diyerek Otizme dikkat

çekilecektir. Basın açıklaması Pusula TV ‘de canlı olarak yayınlanacaktır.

5 NİSAN 2016 SALI GÜNÜ SAAT 11:00 DE MADENCİ ANITININ  ÖNÜNDEN VALİLIK BİNASI ÖNÜNE OTİZM FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAKTIR.

ORADAN HAREKETLE SAAT 12:00 da CAMLI KÖŞTE TANIŞMA VE KAYNAŞMA KERMESİ OLACAKTIR. BASIN MENSUPLARI DA PROGRAMA DAVETLİDİR.

 

 

Balıkesir OBİDER Nisan ayı Etkinlik Çizelgesiraket-1-jpg (1)
obider etkinlik çizelgesi

Balıkesir ilimizin aktfi derneklerinden Otizmli Bireyleri Destekleme

Derneği OBİDER’in Nisan ayı

boyunca yapacakları etkinlikleri yandaki çizelgeden takip

edebilirsiniz. Görseli büyütebilmek için üzerine tıklayınız.